П`ятниця, 29.03.2024, 08:58
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Як ми будувалися...

З/б перекриття, мансардний поверх, мауерлат, крокви, гідроізоляція, шиферна кровля.

Попереднє вимірювання для розрахунку вкладання плит перекриття невтішне: звільнена раніше бригада будівельників збільшила запланований зовнішній розмір коробки. Тепер три плити перекриття гаражу, які  були придбані заздалегідь і попутно доставлені, мають замалу довжину опирання - 7 см . Це дуже мало для 6-ти метрових плит, тому вирішено спробувати замінити їх на більші з доплатою, при цьому розумію - що "попадаємо " на чималі гроші... Питання вирішено, плити потрібного розміру (20 шт) заказані і придбані на ЖБК в Гречанах. Доставив їх однією (!) ходкою "КАМАЗ" з причепом. Взагалі, пропоную наймати машину і кран для вигрузки, які працюють в парі: більша вірогідність того, що все пройде добре і вчасно, без взаємних наріканнь. Ось такий результат ми маємо:

                                             

Зовнішній вигляд споруди теж змінився:


  Кладку мансардного поверху вирішено робити власними силами, придбані  блоки виготовлені в м.Бершадь  мають кращу геометрію,  міцніші на стискання, візуально справляють добре враження. Першими вкладаємо кутові блоки на цементний розчин, з допомогою водного рівня намагаємося вирівняти іх горизонталі. На цьому етапі потрібно не забути про закладні - вертикальну арматуру, закріплену у панелі перекриття,  до якої мають кріпитися шпильки для мауерлату:

                                             

Існує варіант, коли ці шпильки монолітять безпосередньо у армопояс під мауерлатом. Ми ж вирішили не робити другий армопояс, тому який спосіб обрати - потрібно вирішувати особисто кожному забудовнику.
Поступово росте поверх мансарди :  
 

                                                           

Літо стрімко закінчується, почало дощити, вночі приморозки... Мансарду, нарешті, добудовано. Панелі перекриття досить сильно всмоктують вологу,  під ними мокне і втрачає свої властивості газоблок. Проблема перекриття даху постала досить гостро, потрібно законсервувати будинок на зиму, щоб підготуватися матеріально до наступного етапу в майбутньому році. Ще на початку будівництва, ознайомившись з  масою відгуків про різні покрівельні матеріали, ми вирішили крити свій двоскатний дах звичайним шифером. Тому, коли мені запропонували шифер від ECO-DACH, Івано-Франківський, безасбестовий, було вирішено крити саме ним. ТОВ"НЕЙЛ" у Хмельницькому - єдиний дилер в нашому регіоні, на якому я придбав залишок (70листів) шиферу, судячи з усього більше не збиралося його поставляти. Тож пошук цього шиферу я продовжив в Інтернеті. Допоміг його придбати Андрій Togo з яким я познайомився  на цьому форумі .  Також було придбано фірмову гребневу деталь для шиферу, яка щільно закриває його хвилю. Матеріали були доставлені вчасно, в потрібній кількості за що я дуже вдячний панові Андрію. На спорудження даху запросили бригаду, яка  вже двічі добре справлялася із своїм завданням - спочатку фундамент, потім армопояс. Взагалі, тепер зрозуміло - сміливо можна було ім довірити усі будівельні роботи, які ми робили самотужки. Після укладання на гідроізоляцію  мауерлату, почалося спорудження даху :

                                       

                                         

 

    Виготовлено шаблон першої крокви. Дуже приємний момент бачити, що схили даху виглядають досить гармонійно із самою новобудовою. По шаблону виготовляються  і встановлюються інші крокви. Вони накриваються гідроізоляцією MASTERFOL ® SOFT MP :

                                      

          

  Саме в цей час дуже зручно закласти блоками фронтони, коли покрівля ще не заважає. Спеціальними шурупами з гумовими ковпачками почали вкладати сам шифер :

                                                                  

                                                                            


     Встановили гребневу деталь, вітрову дошку. Кровля і фасад без  оздоблення мають такий вигляд :

                                         

  Як краще підготувати будинок з газобетону до зими ? Дійсно, газобетон дуже швидко зволожується, але й швидко висихає. Звичайно, краще влаштувати покрівлю даху а також закрити всі віконні та дверні отвори від попадання снігу, наприклад, поліетиленовою плівкою. Якщо ж даху немає, бажано сухі стіни, як самий простий варіант консервації, захистити від опадів плівкою чи руберойдом. Ще варіант захисту від дощів вертикальних поверхонь з газоблоку - це фарба грунтуюча Ceresit CT 16 (паропроникна). Трохи дорого, але перевірено ефективно, особливо, якщо найближчим часом не передбачається зовнішня обробка стін.  

2009р.

Далі тут...                 

                                                              

                                                            

Категорія: Як ми будувалися... | Додав: clean-23 (11.11.2009)
Переглядів: 8398 | Теги: мауерлат, ECO-DACH, крокви, мансардний поверх, З/б перекриття, безасбестовий шифер, спорудження даху., гідроізоляція, шиферна кровля, газоблоки | Рейтинг: 3.9/8
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]