Неділя, 26.05.2019, 12:15
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Як ми будувалися...

Електрифікація, двері, вікна, сходові марші.

  Отже, будинок благополучно перезимував, у березні вирішено підвести електрику — 3 фази. Вибір мотивований тим, що можна в майбутньому переключатися між фазами, адже фази часто пропадають. Монтував електрик з садового товариства, по його вказівці закуплено щиток, кабель СИП , автомати, комутацію та інш. Домовлявся з ним по телефону, коли зустрілися на місці, у нього не виявилося майже ніяких інструментів, але зате він мав можливість вимкнути лінію ТП та мав кігті для стовпів. В хід пішло усе, що я мав у машині: наприклад, різьбовий анкер/шуруп для кріплення СИПу до стіни, був закручений ключем з-під капоту мого авто. Закінчував вже темно, я присвічував йому сірниками. Годі й казати : все що робилось в пітьмі, згодом змушені були виправити інші люди, але я вже мав електрику.

   Навесні ми поставили вікна з профілю REHAU з фурнітурою G-U. Вибір профілю невипадковий: в квартирі стоять саме такі вікна й того ж самого виробника і добре себе зарекомендували. Навіть незакінчене будівництво з вікнами та дверима має зовсім інший вигляд, всередині стало тепліше та затишніше. Згадав про двері :)


   Зимував будинок без дверей та вікон елементарно через нестачу коштів. Коли ж у квітні почав пошуки достойних дверей, то зрозумів, що "китайських” зовсім не хочу, а інші моделі не підходять через непомірно велику ціну. Вирішено звернутися до знайомого зварювальника, що нам майстрував вхідні двері у квартиру, яким уже 8 років. Вийшло не набагато дешевше за звичайний "ширпотреб”, але зовнішнє полотно дверей гарантовано з 3мм заліза та ніяких проблем з регулюванням підвісів. Пізніше потрібно утеплити двері пінопластом зсередини та  оформити ззовні . Гарний вислів - "Мій дім-моя фортеця” важко визнати, маючи 5 незахищених вікон на першому поверсі. Тож двері, якими б міцними вони не були, нажаль, не є вагомим аргументом безпеки кожної оселі.

 


   Трохи згодом почалося зведення сходів на мансардний поверх, до цього користувалися приставною драбиною, що дуже незручно. Виявилось, що придбати готові сходи надзвичайно дорого для будівництва з малим бюджетом, тому вирішено робити металевий каркас сходів з наступною обшивкою деревом. Сходові марші зайняли багато місця у гостинній, але виявилися досить правильно розраховані. Хода (зараз ще по тимчасовим сходам, які власноруч виготовив з відходів опалубки на фундамент) доволі легка навіть з вантажем у руках. Зауважу тут, що важко передбачити вартість саморобного варіанту, бо ще не визначено кошторис і сам матеріал та зовнішній вигляд сходів.

 


 

 

  Літо. Періодично мешкаємо у будинку, користуємось переносною електроплиткою, водою з власної кирниці, овочі-фрукти з власного городу (нарешті, й до нього дійшли руки). Дуже подобається жити на землі, особливо малечі :)
   За браком коштів, всі масштабні роботи зупинено, роблю зовнішні віконні відкоси з Ceresit CT 29 способом, що знайшов на цьому форумі. Удвох з дружиною потроху вибираємо грунт у кімнатах під пиріг пола, готуємось до наступного ривка вже у наступному році. 

  2010 р.

Продовження будівництва тут...

Категорія: Як ми будувалися... | Додав: Kolyan (29.02.2012)
Переглядів: 3331 | Теги: Електрифікація, зовнішні віконні відкоси, сходові марші, вхідні двері, вікна з профілю REHAU | Рейтинг: 3.4/12
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]