П`ятниця, 26.04.2024, 11:21
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна » Статті » Як ми будувалися...

Фундамент, стіни першого поверху, армопояс
    Що, на вашу думку, буде робити людина, яка під час так званої "всесвітньої фінансової кризи" опинилася у вимушеній відпустці за власний рахунок? Ставши практично безробітнім, мало хто відважиться розпочати власне будівництво, та й ... дарма! Адже зараз саме  той час, коли можна здійснити справи, які були відкладені на майбутнє через нестачу часу і зайнятість на роботі. Є, звичайно,  у цій ситуації й свої плюси: будівництво, в-цілому, трохи призупинилося, ринок праці та пропозиція на будматеріали, як ніколи, перевищили попит.
  Дуже добре, коли близькі люди – дружина, батьки, Вас розуміють, пропонуючи свої поради і реальну допомогу, вона є дуже важливою. Особисто я дуже вдячний своїй дружині за допомогу, розуміння і підтримку нашого будівництва.
  Але все це – лише ліричний вступ до самої теми. Зваживши всі за і проти, на думку спадає нехитра арифметика: середня зарплатня в регіонах  ( столиця завжди поза рахунком )  близько 1000-1500 грн. в місяць (*2009р.). Найнявши прораба, який візьме на себе тягар  вашого будівництва, приготуйте йому зарплатню: приблизно  2000 грн на місяць (*2009р.); гроші на пальне для власного авто, щоб прибути на будівництво; навіть поповнення рахунку мобільного (адже він має кожен день    телефонувати     Вам   у   справах, а на світанку    воскрешати з попелу і збирати до купи "повечерявшу" напередодні бригаду) ...  

   Припускаю, що це далеко не повний список… Повного, мабуть,  ніхто ніколи не складе, адже до кошторису, який Вам оголосить отой прораб, можливо потрібно буде додати ще близько половини від  початкового розрахунку коштів вже на стадії будівництва. Також не є секретом, що матеріали, які будуть придбані ним на будівництво, йому відпускаються  за іншими цінами, ніж вказані у накладних. Ця різниця є додатковою статтею доходів недобросовісного (в даному випадку) прораба…Звичайно, можна заперечити, що не всі прораби такі -  є й серед них чесні і порядні люди... Можливо й так, але мені такий не зустрівся, я взяв на себе справу пошуку, придбання і доставки будматеріалів, і жодного разу про це не пожалкував. Зауважу тільки, що саме доставка складає неабиякий відсоток витрат, це слід врахувати вже на початку будівництва власного житла.
  Наступним кроком є визначення розміру будинку, його планування. Добре допомагають в цій справі хоча б поверхні  знання графічних редакторів. Особисто мені допомогли програма AutoCAD  для створення проектних планів та  Google SketchUp  для 3D візуалізації проекту, які можна знайти в мережі Інтернету. В розділі «Каталог файлів» я пропоную для ознайомлення невеликий перелік книг та журналів по приватному будівництву.
  Коли, нарешті, народився (чи був придбаний в спеціалістів, що значно краще) проект і всі майбутні мешканці його ухвалили , починається сама цікава і важка частина  – безпосередньо саме будівництво. Зазначу, якщо невеликі за обсягом та не термінові роботи можна (і навіть краще) зробити власноруч, то об’ємну і важку роботу по заливці бетоном фундаменту краще довірити будівельникам, але тільки під Вашим постійним наглядом.
  На жаль, у  мене не збереглися фото на етапі заливки фундаменту, але вже  перші ряди блоків зафіксовано об’єктивом, і подальший розвиток будівництва представлений  на всіх етапах досить повно.

  Ось такий вигляд мало наше будівництво буквально на самому початку. В якості матеріалу для стін було обрано газобетон (неавтоклавний) місцевого ЖБК. Взагалі, знайти недорогий газобетон у Хмельницькому було трохи проблематично на той час, головну роль у виборі  зіграла все ж таки вартість матеріалу, він обійшовся майже в половину дешевше  ніж, наприклад, AEROC... В якості, на мій погляд, він значно поступається своєму родичу - автоклавному газобетону, але поліпропіленова фібра, яка входить до його складу, непогано армує його від повного розколу блоків... Ознайомитись з розмірами, виробниками та приблизними цінами на газоблоки можна завантаживши файл.
  Трохи пізніше, вже при будівництві мансардного поверху, було використано автоклавний газоблок  виробництва м.Бершадь . Якісна різниця з попереднім матеріалом була досить суттєвою . На жаль,  при доставці блок був трохи битий, місцями сильно надщерблений, і на нас чекала ще одна прикрість... Замість оголошених і проплачених 15 палет по 1.44 м³ газоблоку, ми отримали 15 палет по 1.152 м³ (у кожній палеті був відсутній верхній ряд - 8 блоків !!!). Що цікаво, палети були запаковані заводською стрічкою характерного зеленого кольору, тому спочатку ніхто не помітив недостачі... Все з´ясувалося лише тоді, коли блоків катастрофічно не вистачало, тільки по фото тих запакованих палет  з будівництва мансарди все вдалося зрозуміти... Хмельницький дилер  цього заводу з розумінням поставився до нас і відшкодував суму за недоставлений блок, але мене вразив рівень, на якому все це відбувається. Тож пильнуйте уважно об´єми (особливо великих) поставок матеріалів, ведіть фотозйомку та занотовуйте, бо запам´ятати і втримати все в голові важко! Ось тут, до речі, фото цих незвичайних палет.
  Поступово зростають стіни майбутньої оселі і вона має такий вигляд :
                                                     
  Потрібно не забувати про обов'язкове поздовжнє армування стін з газобетону, ми армували кожен 3-ій ряд, ось так воно приблизно виглядає:
        
  Підрахувавши скільки коштують звичайні залізобетоні перемички, їх доставка і встановлення будівельниками, було вирішено скористатися звичайним сталевим кутником, вкритим грунтівкою :
                                                                                                                                

  Згоден, що то трохи ризикований хід, але я бачив  багато будинків з цегли, яка значно важча за газоблок, де такі перемички нормально функціонують... Отже, такий варіант теж має право на життя, і вирішувати потрібно кожному особисто.
  Саме на цьому етапі ми, м'яко кажучи, попрощалися з першою бригадою будівельників. Їхні "косяки" ще довго будуть різати око - наскрізні щілини між блоками особливо буде помітно коли перший поверх перекриється панелями... Добудовувати почате і готувати стіни під армопояс вирішено самостійно, практично весь вільний час, після роботи, у вихідні дні ми разом з дружиною і батьком здобували нову професію будівельника. Будинок вже має власні очі :
                                              
  Підготовку стін до спорудження армопоясу завершено. Зовнішньою опалубкою слугуватиме газоблок  товщиною 100 мм, він трохи теплоізолює величезний місток холоду залізобетонного кільця. Вирішено замовляти готовий бетон на ЖБК, це значно прискорить виконання. Найнята бригада, яка заливала фундамент і добре себе зарекомендувала. Результати можна переглянути на фото:
                                         
                                                                                                                                    
  2009р.
Продовження будівництва тут...
                                                              
                                                            
Категорія: Як ми будувалися... | Додав: clean-23 (11.11.2009)
Переглядів: 7983 | Теги: котедж, перший поверх, моноліт, газоблоки, армопояс, приватне будівництво, стіни першого поверху, поздовжнє армування, фундамент, газобетон | Рейтинг: 2.9/7
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]